Świat Dekoracji
Home arrow Kolorowe uliczki - pomysł na dekorację pomieszczenia
Kolorowe uliczki - pomysł na dekorację pomieszczenia

Chyba niewielu z nas obojętnie przechodzi obok obrazów czy plakatów przedstawiających widoki uroczych uliczek. Piękne kamienice w stylu klasycystycznym w połączeniu z drzewami, kolorowymi krzewami, równo przyciętymi trawnikami to bez wątpienia widok, który powoduje, że chcemy na chwilę zapomnieć o tym, co zwykłe, codzienne i pragniemy przenieść się w taki uroczy, elegancki świat barw, natury i doskonałego stylu. Jeśli nie masz czasu na to, by dużo podróżować i szukać takich magicznych uliczek, to nie znaczy, że nie możesz ich podziwiać. Dlaczego?

Dziś, niemalże wszystko jest możliwe. Obecnie, bardzo dobrze sprzedają się między innymi obrazy na płótnie, plakaty czy fototapety przedstawiające właśnie widoki pięknych, malowniczych uliczek, gdzie dominuje styl klasycystyczny. Oczywiście, jeśli ktoś nie przepada za tego rodzaju architekturą również może znaleźć alternatywę dla siebie. Rynek jest przecież odzwierciedleniem potrzeb klienta, dlatego nietrudno będzie znaleźć obraz bądź fototapetę przedstawiającą uliczkę nowoczesnego miasta - nowe, odważne kształty, kolory, wyszukane połączenia.

Jeśli jesteśmy już w posiadaniu tego typu obrazów na płótnie bądź fototapety uliczki jakiegoś miasta, to co zrobić? Wydawać by się mogło, że jest to już najprostsza rzecz - urządzanie wnętrza. Niestety, dla wielu z nas, tego typu czynność okazuje się męcząca i naprawdę trudna, co wydłuża czas remontów i oczekiwania na doskonały finał. Stąd… mała pomoc.

Będąc zwolennikiem architektury klasycystycznej, musisz wiedzieć, że niezwykle ważne są odpowiednie, lekkie połączenia kolorów. Jeśli masz fototapetę bądź obraz na płótnie, który jest utrzymany w jasnej kolorystyce warto lekko skontrastować to z ciemniejszym odcieniem ściany. Jasny brąz może być tu kluczem do sukcesu. Dość łagodny, elegancki, dobrze komponuje się z jasną zielenią, ecru, czy beżem. Do tego oczywiście meble w odpowiednim kolorze - dobrze będzie wyglądał kolor orzechowy czyli intensywny, odważny odcień, który zbalansuje jasne kolory, które dominują w pomieszczeniu. Oczywiście, należy również pomyśleć o odpowiednich firanach i zasłonach. Może być skromnie, jednak trzeba pamiętać, by zawsze zachować charakter tak uroczego pokoju.

Piękne uliczki przedstawiające urocze kamienice otoczone mniejszymi bądź większymi ogrodami, budynki sąsiadujące ze sklepami reklamującymi się szyldami w starym stylu, ogrodzenia, których dziś już się nie buduje - to wszystko może być ujęte na jednym obrazie, jednej fototapecie, która będzie należeć właśnie do Ciebie. Co więcej, tego typu rzeczy, dzieła, mogą stanowić główny element dekoracyjny Twojego salonu, pokoju dziennego itp. Wystarczy tylko odrobina chęci i zaangażowania, a wybrane przez Ciebie pomieszczenie może zyskać nowy charakter, może stać się wizytówką Twojego mieszkania/domu.


User Comments

Please login or register to add comments