Świat Dekoracji
Home arrow Patrz na Twoją ulubioną plażę przez cały rok
Patrz na Twoją ulubioną plażę przez cały rok

Kiedy nadchodzą wakacje każdy z nas ma tysiące planów, postanowień i przede wszystkim - marzeń. Najczęstsze pragnienie jest takie: "Chcę, aby te wakacje trwały dłużej". Niestety, rzeczywistość jest brutalna. Jeśli jednak jesteśmy bardzo przywiązani do jakichś krajobrazów, na przykład tych nadmorskich, warto spróbować je uwiecznić, zrobić coś, co pozwoli nam zatrzymać je w pamięci na długo. Pomysłów jest naprawdę wiele - począwszy od zdjęć w albumie bądź w ramkach, przez kubki czy plakaty z widokiem, który oglądaliśmy w czasie wakacji, po fototapety i obrazy na płótnie, które w doskonały sposób będą prezentować te miejsca, w których dość niedawno się zakochaliśmy.

Jeśli tęsknisz za wakacjami i nadmorskim krajobrazem, a jednocześnie planujesz remont, to być może najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie tych dwóch kwestii. W jaki sposób? Zaplanuj wystrój danego pomieszczenia w taki sposób, by odważnie nawiązywał do Twoich pragnień, myśli, które "chodzą za Tobą" każdego dnia. Chcąc nawiązać do nadmorskiego krajobrazu możesz zrobić bardzo prostą rzecz - znaleźć plakat, obraz na płótnie, bądź fototapety plaża i morze, na przykład o zachodzie słońca. Tego typu widoki tą niezwykle romantyczne. Jeśli wolisz żywszą kolorystykę i większy dynamizm być może dobrym motywem będzie wybrzeże w słoneczny, piękny dzień, gdzie plaża jest przepełniona turystami, całymi rodzinami, a morzu kąpią się setki osób. To, który motyw wybierzesz zależy oczywiście od Ciebie, Twoich odczuć, preferencji. Jeśli zastanawiasz się, która forma dekoracji ściennej będzie najlepsza, to warto powiedzieć, że każda z nich ma swój urok. Fototapeta kojarzy się raczej z nowoczesnymi wnętrzami, jednak jeśli w danym pomieszczeniu posiadasz meble raczej w klasycznym stylu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazła się tam również fototapeta plaża. Dzięki niej, widoki Twoich marzeń będą jedynie bardziej wyraziste. Jeśli chodzi o obraz na płótnie to jest to zdecydowanie klasyczne, bardzo eleganckie rozwiązanie. Pasuje ono do każdego typu wnętrza. Oczywiście, chcąc podkreślić charakter pokoju warto wybierać obrazy większych rozmiarów. Zbyt małe mogą bowiem niknąć, pozostawać niezauważone. W przypadku plakatów rodzi się wiele wątpliwości. Dlaczego? Wiele osób uważa bowiem, że są one zbyt proste, nie mogą naprawdę zdobić ściany, a jedynie ją zaśmiecać. Nic bardziej mylnego. Duży plakat "plaża" umieszczony w pokaźniej antyramie to naprawdę dobry sposób na dekorację wnętrza. Prosto, nowocześnie i przede wszystkim - niedrogo.

To, jaki sposób dekoracji ściennej wybierzesz, to oczywiście tylko Twoja decyzja. Zastanów się jednak, co zrobisz, gdy wybierzesz coś spośród fototapet, obrazów na płótnie bądź plakatów. Musisz przecież skomponować, złożyć w jedną zgraną całość wszystkie kolory w danym pomieszczeniu. Co z kolorami ścian? Wydaje się, że chyba najlepszym pomysłem w tej kwestii będzie zastosowanie koloru piaskowego. Jasny odcień tego koloru powinien doskonale komponować się z resztą wnętrza.


User Comments

Please login or register to add comments