Świat Dekoracji
Home arrow Owocowy pokój
Owocowy pokój

Każdy przedmiot, każda rzecz może być motywem, który diametralnie zmieni wystrój danego wnętrza. Weźmy na przykład owoce - polskie truskawki, wiśnie, jabłka, gruszki, porzeczki, agrest itp. Kiedy pomyślimy o tych owocach, w głowie mamy zestawienie kilku ciepłych, miłych dla oka kolorów - soczystej czerwieni, mniej lub bardziej intensywnej zieleni, czerni czy na przykład żółci. Kiedy dodamy do tego śliwkę, jagodę i malinę okaże się, że mamy do czynienia naprawdę z wieloma wspaniałymi, "smakowitymi" odcieniami. Jeśli kochamy owoce, ich soczyste kolory, smaki czemu mamy to ukrywać? Czemu nie urządzić któregoś z pomieszczeń w taki sposób, by stanowiło ono nasz owocowy raj? Przecież nic nie stoi nam na przeszkodzie.

Jeśli nie masz pomysłu co zrobić, by wystrój Twojego pokoju zdecydowanie przypominał o tym, jak bardzo lubisz owoce, nie musisz się martwić. Dziś, dostępne są takie pomoce, które z pewnością ułatwią Ci projektowanie wystroju danego pomieszczenia. Aby zaznaczyć swoją miłość do owoców możesz umieścić w pokoju między innymi fototapetę. Wyobraź sobie jak cudownie wyglądałaby na ścianie fototapeta owoce leśne. Chyba za każdym razem, przebywając w tym pomieszczeniu miałabyś/miałbyś ochotę zjeść wszystko, co znajduje się na takim zdjęciu. ? Innym sposobem na dekorację ścian są oczywiście obrazy. Jeśli chodzi o tego typu rozwiązanie, to trzeba powiedzieć, że motyw martwej natury, owoców, jest bardzo popularny, dlatego na pewno, z łatwością znajdziemy coś, co będzie całkowicie odpowiadało naszym planom, wizji pokoju. Oczywiście, możemy również wybrać plakaty - owoce. Umieszczając je w szklanych antyramach, sprawimy, że będą one wyglądały nowocześnie a zarazem elegancko i stylowo, co również może dodać naszemu pokojowi odpowiedniego charakteru. Fototapety, plakaty, obrazy - owoce - innymi słowy duży wybór. Można by powiedzieć, że nawet za duży, gdyż samo szukanie i próba znalezienia najlepszej dekoracji ściennej może się przez to wydłużyć. Nawet jeśli znajdziemy coś naprawdę doskonałego, to pewnie stwierdzimy, że można poszukać jeszcze trochę, bo "zawsze można znaleźć coś jeszcze lepszego". Nie podążajmy tą drogą. Kiedy jakiś obraz bądź fototapeta naprawdę nam się spodobają, nie zastanawiajmy się długi nad zakupem. Po kilku dniach poszukiwań "lepszej" dekoracji, naszych "faworytów" może już nie być, ktoś może po prostu być szybszy, bądź mądrzejszy… Tak więc pamiętaj, że szybka decyzja to klucz do sukcesu.

Czy należy coś dodać odnośnie urządzania owocowego wnętrza? Być może warto wspomnieć jedynie o kolorze ścian. Jeśli planujesz postawić na polskie owoce lasu, świetnym połączeniem może okazać się czerwień - niezbyt intensywna oczywiście. Stonowana czerwień na ścianach wraz z motywami różnych polskich owoców, w tym w dużej mierze owoców lasu, może okazać się doskonałym połączeniem. Wypróbuj i przekonaj się sam/a!


User Comments

Please login or register to add comments