Świat Dekoracji
Home arrow Świat bajek - pokój małej Księżniczki
Świat bajek - pokój małej Księżniczki

Dziecko w rodzinie to początek wielkich zmian. Właściwie, można powiedzieć, że od czasu narodzin maleństwa, wszystko podporządkowane jest właśnie jemu. Co więcej, każdy kolejny rok życia naszej pociechy to właściwie spełnianie listy życzeń, zaspokajanie wszelkiego rodzaju potrzeb - nowe ubranka, zabawki, wycieczki do miejsc stworzonych z myślą o dzieciach, wycieczki do ZOO, nad jezioro, do lasu itd. Co zrobić, by jeszcze lepiej zatroszczyć się o swoje dziecko? Przede wszystkim - musisz urządzić swojemu maleństwu kącik, w którym będzie czuło się swobodnie i bezpiecznie, musisz urządzić dziecku odpowiedni pokój.

Jeśli chodzi o chłopca, to wystrój pokoju nie jest tu jakimś wyzwaniem. Wystarczy, że na ścianach pokoju znajdzie się jeden bohater jakiejś bajki, na przykład Epoki Lodowcowej, Aut czy Shrek'a i nasz mały mężczyzna będzie zdecydowanie usatysfakcjonowany. Z dziewczynkami jest nieco inaczej… Tutaj zaczynają się duże wymagania, życzenia. Nie możemy przecież pominąć ulubionych bohaterów/bohaterek z danych bajek. To byłoby niemalże przestępstwo. Ulubione bajki, najlepiej całe sceny z nich, powinny jak najszybciej znaleźć się na ścianach pokoju małej Księżniczki. Warto skorzystać z opcji: fototapeta, obraz na płótnie, plakat. Dzięki tego typu rozwiązaniom na pewno uda nam się stworzyć naszej ukochanej córce pokój, o którym marzy. Fototapety bajki czy też plakaty bajki to bardzo popularny rodzaj dekoracji ściennych. Dlatego też, na pewno nie będzie żadnego problemu z kupnem tego typu rzeczy. Odpowiednią fototapetę, obraz czy plakat można kupić zarówno w tradycyjnym sklepie jak i w sklepie internetowym, co zwiększa nie tylko wybór pod względem wyglądu, prezentowanych wizerunków, ale również zwiększa wybór cenowy.

Z czym połączyć naszych bajkowych bohaterów, tak by pokój prezentował się naprawdę świetnie? Przede wszystkim, pomyślmy o kolorze ścian. Jaki odcień będzie dla dziewczynki najbardziej odpowiedni? Wydawać by się mogło, że róż to kolor zdecydowanie dziewczęcy. Owszem, to się zgadza, jednakże zwykły róż może okazać się zbyt banalny, mało oryginalny. Pięknym, lekkim i równie dziewczęcym kolorem jest fiołkowy. Jasny odcień tego koloru może dać naprawdę świetny efekt. W połączeniu ze światem baśni i bajek, fiołkowy może się doskonale komponować.

Krótko mówiąc - recepta na piękny pokój dla małej córeczki jest taka - znajdź odpowiednią bajkową fototapetę, baśniowe plakaty bądź obraz na płótnie i połącz je z odpowiednim, na przykład fiołkowym, kolorem. Do tego dobierz dość lekkie i nieduże mebelki, a pokój Twojej córki będzie naprawdę doskonale urządzony. Zadowolenie gwarantowane!


User Comments

Please login or register to add comments