Świat Dekoracji
Home arrow Zwierzęta na ścianach
Zwierzęta na ścianach

Wystrój pokoju czy całego mieszkania jest zazwyczaj uzależniony od upodobań konkretnego człowieka. To one decydują o tym, jak wygląda nasze mieszkanie/dom. Trzeba powiedzieć, że wiele osób decyduje się na to, by ozdabiać własne mieszkanie przy pomocy naklejek czy też plakatów ze zwierzętami. Jest to bowiem tematyka neutralna, która sprawdzi się dobrze w każdych warunkach. Pojawia się jednak pytanie jak pomalować ściany, by zwierzęta na nich się dobrze prezentowały. W zależności od tego, na jakie rodzaje zwierząt się zdecydujemy, od tego będzie zależeć najlepszy kolor ścian.

Jeśli chodzi o zwierzęta związane z kołem podbiegunowym oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na biało. Kolor ten sprawdzi się doskonale jeśli na obrazach, plakatach czy naklejkach będą się pojawiać zwierzęta kojarzone z chłodnymi miejscami na kuli ziemskiej. Między innymi odpowiednio dobrane naklejki ścienne z pingwinami na białej ścianie, będą w stanie stworzyć wrażenie obecności tych zwierząt w danym pomieszczeniu. Podobnie będzie, gdy na takich naklejkach pojawią się foki czy nawet niedźwiedzie polarne, które jednak muszą zostać dobrze wykadrowane na plakacie, by nie zlewały się z białą ścianą. Poza zwierzętami z koła podbiegunowego, na białej ścianie doskonale będzie również wyglądać różnego rodzaju ptactwo. Będzie to swego rodzaju urozmaicenie, które doda danemu motywowi nieco dynamizmu. 

Jak widać, biały kolor może być dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy ozdobić pokój naklejkami czy obrazami na których znajdą się zwierzęta. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko część żyjących istot będzie pasować na białe ściany. Są takie gatunki, które kojarzą się z zielenią czy żółtym piaskiem pustyni. W przypadku tych zwierząt, biały kolor tła jakim będzie ściana będzie raczej złą decyzją. Dlatego też, jeśli już chcemy mieć naklejki czy też fototapety ze zwierzętami powinniśmy wybierać rozsądnie jakie zwierzęta znajdą się na tych plakatach.

Należy jednak podkreślić, że biały kolor będzie dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy wykonać wystrój pokoju związany ze zwierzętami żyjącymi na co dzień w mroźnych warunkach. Dlatego, można zachęcać wszystkich, którzy mają naklejki czy obrazy ścienne ze zwierzętami polarnymi czy też ptakami do tego, by zdecydowali się na pomalowanie ścian na kolor biały, który będzie doskonałym tłem dla tego typu obrazów, plakatów czy naklejek ściennych.


User Comments

Please login or register to add comments