Świat Dekoracji
Home arrow Stare filmy na naszych ścianach
Stare filmy na naszych ścianach

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym jak ciekawie zaaranżować własne mieszkanie. Jest to sprawa bardzo trudna, która wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani w oczach innych. Dla wielu osób kłopotem jest między innymi znalezienie dobrej tematyki, która sprawdziłaby się w danym miejscu. Okazuje się, że od jakiegoś czasu tematem, który chętnie wykorzystujemy na ścianach są filmy. Można powiedzieć, że obrazy ze starych filmów tworzą charakterystyczny, przyjemny klimat pomieszczenia i dlatego mogą być doskonałym pomysłem na wyposażenie własnego wnętrza.

Do tak dobranej tematyki należy jednak przypasować również w odpowiedni sposób kolor ścian. W przypadku starych filmów, dobrą, zgraną całość mogą tworzyć różne odcienie szarości. Przede wszystkim, większość starych filmów była kręcona w czarno – białych barwach, dlatego też raczej z takimi kolorami te filmy się kojarzą. Nie można spodziewać się nagle, że stare plakaty filmowe będą dobrze pasować do kolorowych ścian. Jeśli więc chcemy stworzyć wrażenie pomieszczenia w starym stylu, jeśli chcemy zachować charakter kina tamtych czasów, najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian w odcieniach szarości. Ciekawym pomysłem może być pomieszanie odcieni o różnej intensywności, co jeszcze bardziej spotęguje wrażenie na osobach, które się w takim pomieszczeniu pojawią. Można być jednak pewnym, że dobrze wykadrowane sceny ze starych filmów pojawiające się na naklejkach ściennych, fototapetach czy też obrazach na płótnie przy odcieniach szarości będą doskonale wyglądały. Dodatkowo, można ulepszyć cały wystrój wnętrza, jeśli tylko reszta wyposażenia będzie również dobrana pod tym kątem. Warto się więc postarać, by w pokojach znalazło się jak najwięcej przedmiotów kojarzonych z czasami, które pokazane są na kadrach z filmu, które znajdują się na plakatach czy fototapecie umieszczonych w danym pokoju.

Stworzenie ciekawego wnętrza, którego głównym tematem będą stare filmy jest więc możliwe jeśli tylko ma się dobry pomysł i jest się zaangażowanym w tworzenie takiego wnętrza. Należy się przygotować na to, że taka metamorfoza może wiązać się z dużymi kosztami, a wszelkie działania będą wymagały odpowiedniego przygotowania i pomysłu, by stworzyć ciekawą zgraną całość. W tej całości kluczem powinny być szare ściany oraz obrazy, a także naklejki ścienne z kadrami ze starych biało-czarnych filmów. Jeśli ktoś ma wyobraźnię na pewno uda mu się połączyć te elementy w jedną ciekawą całość i stworzyć wnętrze o doskonałym wyglądzie, które będzie budziło podziw innych.


User Comments

Please login or register to add comments